Veřejnoprávní a komerční televize

TV Nova archiv pořadů

Televize Nova je českou soukromou televizní stanicí, která  započala své vysílání 4. února roku 1994 v Praze. V té době se jednalo o první celostátní českou soukromou televizi. Za celou dobu své existence si také drží prvenství ve sledovanosti. Jako první se generálním ředitelem televize stal Vladimír Železný, druhým pak do roku 2010 Petr Dvořák ze PPF skupiny.

Na začátku roku 2011 se do čela postavil Jan Andruško. Nova byla ve své době opravdu velice úspěšná a sledovaná, avšak ani Nova se nevyhnula různým konfliktům, jako například konflikt mezi společností CME a vlastníkem licence CET 21. Tyto spory nakonec stály peníze celou Českou republiku, která nakonec musela zaplatit společnosti CME škody ve výši 10 mld. korun.

Nova sídlila do roku 1999 ve Vladislavově ulici, blízko Národní třídy. Dnes najdeme televizi v Barrandovských ateliérech. Roku 2007 byla televizi zprovozněna nová budova nejmodernějším vybavením, která sloužila na vyrábění a vysílání různých zpravodajství v rozlišení HDTV.

Roku 2008 rozjela Nova projekt TN.cz.  Také se můžeme podívat na oficiální stránky televize, kde se můžeme mrknout na reprízy seriálů. Roku 2010 získal TN.cz v soutěži Křišťálová Lupa 5. místo v kategorii média.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Soukromé TV a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.