Veřejnoprávní a komerční televize

TV Prima archiv pořadů

Televize Prima, v dnešní době Prima Family, je českou soukromou stanicí, která vysílá z Prahy. Provozovatelem televize je FTV Prima, funkci generálního ředitele pak vykonává Marek Singer. Stanice započala své vysílání roku 1993 v Praze a středních Čechách, přičemž měla název FTV premiéra a později se přejmenovala na Premiéra TV.

Licence k celoplošnému vysílání byla získána roku 1994, avšak byla zde podmínka, že určité části jejího vysílání budou poskytovány vlastníkům regionálních a lokálních vysílání. Tento podíl na menších vysíláních se však s postupem času snižoval. Roku 1997 změnila televize své jméno na Prima televize.

Roku 2005 vstoupil do televize Prima strategický partner MTG. Vstoupení této společnosti mělo jeden jediný význam, a to posílení Primy tím, že se nakoupí atraktivní zahraniční pořady a nové televizní formáty. Na konci devadesátých let se uvažovalo o propojení televize Prima s konkurenční stanicí TV Nova, ale tyto domněnky se nikdy oficiálně nepotvrdily. V polovině roku 2011 oznámil generální ředitel Primy ukončení vysílání k 1. lednu 2012. Primu TV toho dne nahradila v 6:00 hod stanice Prima Family.

Hlavní příčinou, proč byla vrácena licence pro původní kanál Prima TV, díky čemuž mohla televize vysílat až do roku 2018, byly již výše uvedené problémy s regionálními televizemi.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Soukromé TV a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.