Veřejnoprávní a komerční televize

Televizní program

Televizní program je posloupností  jednotlivých pořadů a dalších částí vysílání určité televizní stanice. Program sestavuje programové oddělení společnosti, která je za vysílání zodpovědná a v českém právu se označuje jako provozovatel vysílání, z pořadů vlastní výroby nebo zakoupených od jiných producentů.

Program obvykle tvoří filmy, televizní seriály, zpravodajské přenosy, dokumentární snímky, hudební, zábavné a soutěžní pořady, sportovní přenosy a další typy pořadů v závislosti na profilu určité televizní stanice. Jednotlivé pořady bývají odděleny (u komerčních stanic také přerušovány) reklamami a upoutávkami na další pořady.

V přeneseném významu bývá jako televizní program označován časopis nebo samostatně neprodejná příloha novin či časopisů, která divákům přináší přehledy více televizních programů, které jsou na daném území dostupné, včetně krátkých anotací i tematických článků. Přehledy televizních programů jsou zveřejňovány i na internetu, a to jako rubriky zpravodajských portálů i samostatné specializované weby.

Televizní programy online naleznete například na hlavních českých internetových portálech, jako je například Seznam, Atlas, Centrum a tak podobně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Televizní vysílání a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.